DİYABETİN AĞIR SONUÇLARINA BİR ÖRNEK - Buca 34 No'lu A Sınıfı Aile Sağlığı Merkezi
DİYABETİN AĞIR SONUÇLARINA BİR ÖRNEK
17 Nisan 2013 Çarşamba - 10:50
A1
A2
A3
A4
hemen-paylas sayfayı-yazdir
dyabetn-agr-sonularna-br-ornek

Ağır diyabet ve kalp rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören oyuncu Yalçın Menteş'in kangren olan sağ bacağı kesildi.

Diyabetli (Şeker) hastalarımızın birçoğu defalarca anlatmamıza rağmen hastalığı çok ciddiye almamaktadır.Gerekli diyet ve ilaç tedavisine uymama diyabetli hastalarda hayat konforunu bozucu ve hayatı tehdit edici sonuçlarıda beraberinde getirmektedir.Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Yalçın Menteş'in sağlık durumu tamda dikkatini çektiğimiz bu konuya bir örnek oluşturmaktadır.

30 yıldır diyabet hastası olan Yalçın Menteş, bir süre önce özel bir hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesine yatırıldı.Geçtiğimiz cuma günü ameliyat olan 53 yaşındaki oyuncunun kangren olan sağ bacağı kesildi.Doktorları, Yalçın Menteş'in şeker hastalığıyla ilgili perhize uymaması sonucu kangren olduğunu belirtti.Menteş, bir süre daha hastanede tedavi görecek.

uyariUyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.

Yorumlar
Yeni Yorum Ekle
(0) Yorum Yapıldı
Henüz bir yorum eklenmedi.